Abramyan: Paşinyan Gümrüdə seçkilərdə qalib gəlmək üçün hər şeyi edəcək
Dünən Gümrüdə baş verənlər çərşənbə günü Ermənistan parlamentində deputatların hökumət üzvləri ilə görüşündə açıqlanıb.
Musavat.com erməni mediasına istinadən xəbər verir ki, bu barədə erməni müxalif deputat, Ermənistan Respublika Partiyasının üzvü Tiqran Abramyan bildirib. Onun sözlərinə görə, hakim siyasi çoxluğun lideri parlament tribunasından hüquq-mühafizə orqanlarını əsas vəzifələrdən azad edib. İndi polislər, onun şəxsi ideyaları çərçivəsində hərəkət edəcəklər.
“Bu, qanuna və ya Konstitusiyaya deyil, hakim hakimiyyətin həbslər, təzyiqlər, qəbuledilməz vasitə və tədbirlərin tətbiqi ilə ifadə olunan prioritetlərinə əsaslanır”, - deyə Abramyan bildirib.
O vurğulayıb ki, Gümrü merliyinə namizəd, onların həmkarı Martun Qriqoryan və ailəsi ilə bağlı aparılan bütün proses onun təsvir etdiyi hadisələr çərçivəsindədir.
Erməni deputatın iddiasına görə, təkcə Martun Qriqoryana qarşı deyil, digər müxalifət namizədlərinə qarşı da qanunsuz addımlar atılıb.